O nás


Školní jídelna Kojetín, příspěvková organizace, Hanusíkova 283, 752 01 Kojetín, je samostatný právní subjekt jejímž zřizovatelem je Město Kojetín. Školní jídelna zajišťuje stravování pro žáky mateřské školy, základních škol, gymnázia, závodní stravování pro pracovníky škol a školských zařízení a také pro cizí strávníky. Skladba podávaných jídel odpovídá zásadám zdravé výživy při dodržení plnění výživových norem.

V rámci zdravé výživy a pestrosti stravy jsme do jídelníčku zařadili:

 • výběr ze dvou druhů salátů, tyto saláty připravujeme z čerstvé zeleniny a ovoce
 • výběr z více druhů ovoce
 • zeleninové a ovocné mísy pro děti mateřských škol, které dostávají na každé oddělení MŠ, aby si děti mohly volně ovoce a zeleninu brát.Cílem této změny je nejen pestrost jídelníčku, ale hlavně vyšší konzumace čerstvého ovoce a zeleniny převážně u dětských a žákovských strávníků, neboť si nyní mohou vybírat tento nenahraditelný zdroj vitamínů dle vlastní chuti. 
 • Kvalita stravy

  Vzhledem k tomu, že ze strany rodičů našich strávníků přibývají dotazy ke složení stravy a původu surovin, ráda bych tyto informace předala i vám. V naší kuchyni se vaří z čerstvých a kvalitních surovin, které nakupujeme převážně z domácích (českých) zdrojů: maso, brambory, ovoce, zeleninu. Zásadně nepoužíváme polotovary jako např. knedle, ovocné knedlíky, předem upravené a okořeněné či předsmažení maso, instantní omáčky, polévky, atd. Zakládáme si na zdravé stravě: vaříme knedlíky „nadýchané jako od maminky“, vývary z kvalitního masa (nepoužíváme kosti), zeleninové polévky jsou z čerstvé zeleniny, ovocné knedlíky s čerstvým či kompotovaným ovocem. Jen pro zajímavost – kuchařky na jeden oběd ručně vytváří cca 2500 ovocných knedlíků. Ryby nakupujeme pouze kvalitní bez přídavku vody. Na dochucení pokrmů používáme čerstvé bylinky a koření vhodné pro děti. Rodičům tak zaručujeme, že se u nás jejich děti stravují v rámci zásad zdravé výživy. Takže strava je vhodná nejen pro vyvíjející se dětský organizmus, ale i pro strávníky vyžadující stravu tzv. „dietní“.

 • Nabízíme

  Možnost rozvážky obědů až do domu za poplatek 10,- Kč. Podmínkou jsou vlastní jídlonosiče. Váš zájem o dovoz nahlaste telefonicky, mailem, či osobně ve školní jídelně (kontakty viz níže).

  Cateringové služby

  Máme již bohaté zkušenosti se zajišťováním cateringových služeb. Zajistíme vám občerstvení na rodinné oslavy, podnikové akce, společenské a jiné akce. Studenou kuchyni, slavnostní obědy či večeře, moučníky, ovoce, saláty vám podáme buď v našich prostorách (místnost do 30 osob nebo 100 osob), nebo je lze odvést domů. Nápoje dle dohody mohou být součástí cateringové služby, nebo si je můžete zajistit sami. Fotografie našich výrobků najdete na stránkách http://sj.kojetin.cz/.

 • Kontakty

  Možnosti přihlášky a odhlášky stravy: telefonicky na čísle 581 762 542, email stravenky@sj.kojetin.cz

  Objednávky, dotazy, náměty, připomínky: telefonicky, 581 701 059, email: reditelka@sj.kojetin.cz, či osobně.

  Hana Rohová, ředitelka